Powrót do katalogu

Podaj maila aby obejrzeć webinar z Node.js

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i produktach oferowanych Czytaj więcej przez Vavatech Sp z o.o. Zgodę możesz cofnąć w każdym czasie.
Termin sugerowany
2019-06-19
Warszawa

Zapisz się jako pierwszy!

2 100 / 3 dni
Zgłoś chęć udziału
Termin sugerowany
2019-07-09
Warszawa

Zapisz się jako pierwszy!

2 100 / 3 dni
Zgłoś chęć udziału
Zaproponuj własny termin
Postaramy się uruchomić nowy termin dla Ciebie
Zgłoś chęć udziału

Inżynieria oprogramowania > Aplikacje internetowe

Szkolenie: Programowanie aplikacji webowych w Django

Kod: [PYTH-DJANGO]
Pobierz program

Wprowadzenie

Python w połączeniu z najpopularniejszym frameworkiem Django, daje możliwość bardzo szybkiego tworzenia aplikacji internetowych przy mniejszym nakładzie pracy niż w przypadku np. PHP. Uczestnicy szkolenia poznają język Python oraz najważniejsze możliwości Django. Podczas praktycznych ćwiczeń uczestnicy tworzą aplikację która wykorzystuje takie funkcje Django jak panel administracyjny, generowanie formularzy czy język szablonów.

Cel szkolenia

Celem zajęć jest zapoznanie się z językiem Python oraz jego frameworkiem Django. Na praktycznych ćwiczeniach, kursant samodzielnie stworzy aplikację podobną do popularnej usługi Instagram (która także działa pod kontrolą Django). Prowadzący pokaże dobre praktyki takie jak virtualenv czy pip. Ponadto w programie zajęć znajdą się podstawy Pythona w tym klasy, słowniki, touple, tablice oraz dekoratory. Słuchacze będą wykorzystywać zaawansowane możliwości bibliotek m.in. przy migracjach bazy danych czy testowaniu.

Na zajęciach zostaną omówione mechanizmy obrony przed atakami typu CSRF, XSS, SQL Injection. Kursanci dowiedzą się co to jest TDD oraz dlaczego powinniśmy pisać w pierwszej kolejności testy później kod strony. Podczas kursu słuchacze zaznajomią się z repozytorium git. Prowadzący wyjaśni główne pojęcia związane z pracą z repozytorium: branch, merge, rebase. Uczestnicy będą współpracować przy wspólnym projekcie używając repozytorium. Zdobyte umiejętności pozwolą aplikować na stanowisko młodszego programisty Django oraz tworzyć skomplikowane serwisy.

Adresaci szkolenia

Adresatami szkolenia są programiści lub przedstawiciele innych zawodów pragnących posiąść umiejętności programowania aplikacji internetowych z wykorzystaniem Django. Mile widziana jest znajomość programowania w dowolnym języku obiektowym oraz znajomość HTML.

Czas i forma szkolenia

21 godzin (3 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.

Plan szkolenia

 • Podstawy Pythona - typy danych, klasy, słowniki, touple, tablice, dekoratory, wykorzystanie virtualenv oraz pip
 • Podstawy Django - omówienie podstaw modelu, kontrolera i szablonu (MTV) w kontekście podstawowej aplikacji do publikowania zdjęć
 • Kontrolery oraz pliki urls.py - tworzenie szkieletu aplikacji oraz podłączanie widoków do konkretnych adresów URL
 • Modele oraz ORM - tworzenie modeli, dostęp do danych oraz migracje za pomocą biblioteki South
 • Widoki oraz formularze - wyświetlanie danych, ich modyfikacja oraz walidowanie
 • Autoryzacja oraz zarządzanie użytkownikami - użycie wbudowanych klas Django oraz ich rozszerzanie
 • Testowanie aplikacji Django
 • Praca z repozytorium Git
 • Narzędzia linii poleceń (manage.py)

Opinie uczestników

 • Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone w profesjonalny sposób a jego program przystosowany do naszych konkretnych potrzeb. Uzyskaliśmy pomoc w rozwiązaniu naszych problemów, braliśmy udział w ciekawych dyskusjach. Trudne zagadnienia zostały przystępnie wyjaśnione przez panią trener, która wykazała się szeroką wiedzą merytoryczną oraz anielską cierpliwością.

  administrator systemów - Allegro