Podstawowym celem szkolenia jest przekazanie wiedzy dotyczącej projektowania aplikacji JEE. W ramach tego są: umiejętność rozpoznawania oraz stosowania wzorców projektowych, modelowania projektów, prawidłowego zastosowania technologii dostępnych w serwerach JEE, znajomość koncepcji związanych z projektowaniem aplikacji oraz umiejętność ich komunikowania, umiejętność realizacji wymagań biznesowych na poziomie projektu oraz zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej metodologii tworzenia projektów.
Ponadto na szkoleniu zdobywana jest podstawowa wiedza o architekturach serwerów JEE oraz technologiach występujących w serwerach JEE pod kątem zastosowania w projektach. Również rozpatrywane są serwery JEE jako element architektury fizycznej, przedstawiane metody komunikacji oraz integracji aplikacji JEE oraz zagadnienia dotyczące tworzenia skalowalnych aplikacji i komunikacji rozproszonej.
Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do projektantów oraz programistów JEE, ale również do osób pracujących na styku analizy i technologii oraz architektów mających styczność z JEE. Do osób chcących usystematyzować swoją wiedzę, dowiedzieć się o możliwościach i rolach serwerów JEE oraz zapoznać z problematyką projektowania aplikacji JEE oraz tworzenia architektur z wykorzystaniem JEE.
Uczestnik szkolenia powinien posiadać podstawową umiejętność programowania w języku Java oraz posiadać podstawową wiedzę dotyczącą programowania w środowisku JEE. W szkoleniu wykorzystywany jest UML ale traktowany jest jako środek, narzędzie komunikowania koncepcji, dlatego wystarczające jest podstawowe rozumienie diagramów UML. Natomiast nie jest wymagana znajomość wzorców programistycznych i projektowych, ponieważ przydatne wzorce zostaną przedstawione na szkoleniu w zakresie potrzebnym do rozumienia koncepcji na poziomie projektu aplikacji.
28 godzin (4 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.