InDesigna można używać na wiele sposobów i do wielu celów, nie ma tutaj oczywiście jednej słusznej metody, jednak by w pełni wykorzystać jego możliwości, dla których został stworzony i jest rozwijany, trzeba znać te funkcje, które wyróżniają go spośród aplikacji konkurentów czy innych programów pakietu Adobe Creative Cloud. A funkcji tych jest naprawdę dużo. Wymienić można choćby różnego rodzaju style (tekstowe i graficzne) pozwalające kontrolować wygląd i zachowanie wielu elementów nie tylko na stronach jednego dokumentu, ale również kilku połączonych projektów; dalej strony wzorcowe, dzięki którym planowanie wielostronicowych projektów, po odpowiednim przygotowaniu, często sprowadza się do kilku kliknięć myszą; biblioteki próbek kolorów, grafik i łącz pozwalają w jednym miejscu zarządzać wyglądem całego dokumentu. Przygotowanie i zarządzanie książki, katalogu, magazynu lub setek druków pojedynczych w InDesignie jest naprawdę przyjemnością.
Jednocześnie program coraz śmielej sięga po elementy interaktywne, czyli takie, które pozwalają na aktywne korzystanie z dokumentu. Zakładki, hiperłącza, nawet animacje – mogą zostać przygotowane bezpośrednio w programie, bez konieczności odwoływania się do innych aplikacji.
Użytkownicy poznają przede wszystkim optymalne sposoby pracy w programie, wykorzystanie tych jego funkcji, które pozwalają na zarządzanie dużymi, długimi projektami za pomocą odpowiednich paneli, bibliotek, narzędzi i ustawień. Szczegółowo omawiane są bardzo istotne dla prawidłowego użytkowania programu preferencje. Bardzo duży nacisk kładziony jest na skróty klawiaturowe i inne zachowania pozwalające na automatyzację procesu składu. Sporo uwagi poświęcone jest stylom tekstowym i graficznym oraz innym narzędziom przyspieszającym przygotowanie i pozwalającym ujednolicić projekt.
Poruszane są jednocześnie zagadnienia związane z funkcjami interaktywnymi, pozwalającymi na tworzenie grafiki przeznaczonej nie tylko do druku.
Szkolenie przeznaczone dla osób pracujących już w Adobe InDesign, ale chcących uporządkować i przede wszystkim rozszerzyć wiedzę o funkcjach programu. Przydatna jest własna wiedza o zachowaniu programu, jednak jednocześnie weryfikowane są już istniejące i używane metody. Każdy, kto pracuje już w aplikacji, wie, jak wiele jest w niej zawartych funkcji; na szkoleniu ma szansę poznać ich zastosowanie i rozwikłać wszystkie zagadki.
14 godzin (2 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.