Powrót do katalogu

Podaj maila aby obejrzeć webinar z Node.js

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i produktach oferowanych Czytaj więcej przez Vavatech Sp z o.o. Zgodę możesz cofnąć w każdym czasie.
Zaproponuj własny termin
Postaramy się uruchomić nowy termin dla Ciebie
1 000 / 2 dni
Zgłoś chęć udziału

Inne > Grafika komputerowa

Szkolenie: Adobe InDesign - poziom średnio zaawansowany

Kod: [Adobe]
Pobierz program

Wprowadzenie

InDesigna można używać na wiele sposobów i do wielu celów, nie ma tutaj oczywiście jednej słusznej metody, jednak by w pełni wykorzystać jego możliwości, dla których został stworzony i jest rozwijany, trzeba znać te funkcje, które wyróżniają go spośród aplikacji konkurentów czy innych programów pakietu Adobe Creative Cloud. A funkcji tych jest naprawdę dużo. Wymienić można choćby różnego rodzaju style (tekstowe i graficzne) pozwalające kontrolować wygląd i zachowanie wielu elementów nie tylko na stronach jednego dokumentu, ale również kilku połączonych projektów; dalej strony wzorcowe, dzięki którym planowanie wielostronicowych projektów, po odpowiednim przygotowaniu, często sprowadza się do kilku kliknięć myszą; biblioteki próbek kolorów, grafik i łącz pozwalają w jednym miejscu zarządzać wyglądem całego dokumentu. Przygotowanie i zarządzanie książki, katalogu, magazynu lub setek druków pojedynczych w InDesignie jest naprawdę przyjemnością.

Jednocześnie program coraz śmielej sięga po elementy interaktywne, czyli takie, które pozwalają na aktywne korzystanie z dokumentu. Zakładki, hiperłącza, nawet animacje – mogą zostać przygotowane bezpośrednio w programie, bez konieczności odwoływania się do innych aplikacji.

Cel szkolenia

Użytkownicy poznają przede wszystkim optymalne sposoby pracy w programie, wykorzystanie tych jego funkcji, które pozwalają na zarządzanie dużymi, długimi projektami za pomocą odpowiednich paneli, bibliotek, narzędzi i ustawień. Szczegółowo omawiane są bardzo istotne dla prawidłowego użytkowania programu preferencje. Bardzo duży nacisk kładziony jest na skróty klawiaturowe i inne zachowania pozwalające na automatyzację procesu składu. Sporo uwagi poświęcone jest stylom tekstowym i graficznym oraz innym narzędziom przyspieszającym przygotowanie i pozwalającym ujednolicić projekt.

Poruszane są jednocześnie zagadnienia związane z funkcjami interaktywnymi, pozwalającymi na tworzenie grafiki przeznaczonej nie tylko do druku.

Adresaci szkolenia

Szkolenie przeznaczone dla osób pracujących już w Adobe InDesign, ale chcących uporządkować i przede wszystkim rozszerzyć wiedzę o funkcjach programu. Przydatna jest własna wiedza o zachowaniu programu, jednak jednocześnie weryfikowane są już istniejące i używane metody. Każdy, kto pracuje już w aplikacji, wie, jak wiele jest w niej zawartych funkcji; na szkoleniu ma szansę poznać ich zastosowanie i rozwikłać wszystkie zagadki.

Czas i forma szkolenia

14 godzin (2 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.

Plan szkolenia

 1. Adobe Bridge jako znakomite narzędzie zarządzania treściami

 2. Skróty klawiaturowe i dopasowanie przestrzeni roboczej

 3. Zaawansowane metody nawigacji wewnątrz dokumentu

 4. Własne ustawienia siatek oraz linii bazowych

 5. Strony i wzorce, wiedza kompletna

 6. Warstwy, zastosowania nieoczywiste

 7. Importowanie grafik zewnętrznych z ustawieniami zaawansowanymi

 8. Dopasowywanie obiektów

 9. Praca z plikami psd, pdf, indd, ai

 10. Ścieżki przycinające

 11. Kolory, kolory dodatkowe, tinty, farby mieszane, gradienty, biblioteki próbek

 12. Przezroczystość i tryby mieszania

 13. Efekty specjalne

 14. Zaawansowane i automatyczne rysowanie

 15. Tekst, coś więcej niż tylko wpisywanie znaków

 16. Style akapitowe wraz z zaawansowanymi ustawieniami

 17. Style znakowe

 18. Usuwanie wiszących spójników

 19. GREP

 20. Zaawansowane funkcje Znajdź/Zamień

 21. Odsyłacze (Cross-references)

 22. Zmienne akapitowe

 23. Podpisy zdjęć

 24. Spisy treści

 25. Księgi

Opinie uczestników