Powrót do katalogu

VOUCHERY SZKOLENIOWE 2023/2024 R.
Kup w 2023 r.  - wykorzystaj do końca przyszłego roku!
Potrzebujesz wykorzystać budżet szkoleniowy w bieżącym okresie rozliczeniowym? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Kupując voucher już teraz, zachowujesz gwarancję stałej ceny, a szkolenie możesz zrealizować w przyszłym roku.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Podaj maila aby obejrzeć webinar z Node.js

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i produktach oferowanych Czytaj więcej przez Vavatech Sp z o.o. Zgodę możesz cofnąć w każdym czasie.
Zaproponuj własny termin
Postaramy się uruchomić nowy termin dla Ciebie
4 500 / 4 dni
Zgłoś chęć udziału

Zarządzanie projektami > Narzędzia

Szkolenie: DevOps - w teorii i praktyce

Kod: [devops-w-teorii-i-praktyce]
Pobierz program

Wprowadzenie

Termin DevOps powstał z połączenia dwóch słów: development (programowanie) i operations (operacje). Określa metodykę łączącą ludzi, procesy i technologie, aby umożliwić ciągłe dostarczanie wartości klientom.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi definicjami i koncepcjami DevOps oraz praktycznym zastosowaniem zdobytej wiedzy przy planowaniu i wdrażaniu zmian w organizacji.

UWAGA! 
Dla grup zamkniętych istnieje możliwość dostosowania programu oraz ilości dni szkoleniowych według potrzeb uczestników. 

Czas i forma szkolenia

28 godzin (4 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.

Plan szkolenia

1. Omówienie tematyki DevOps    Czym jest idea/kultura DevOps    Jakie są jej rodzaje    Obszary techniczne DevOps    Glosariusz pojęć związany z DevOps (infra as a code, CI/CD) 2. Wstęp do automatyzacji    Czym jest automatyzacja    Na jakich poziomach możemy ją zastosować (provisioning, CI/CD)    Wylistowanie narzędzi DevOps 3. Porównanie Docker i Vagrant    4. Wstęp do Orkiestracji (Docker)  Przedstawienie narzędzi docker compose, docker swarm, kubernetes 5. Wstęp do Jenkins    Czym jest pipeline    Rodzaje pipelines    Implementacja CI/CD w oparciu o Jenkins    Wstęp do Jenkins pipelines (Groovy)    6. Wstęp do tematyki provisioningu/automatyzacji infrastruktury  7. Prezentacja narzędzi:    Chef    Puppet    Ansible    SaltStack  8. Praktyczne wykorzystanie wybranych narzędzi    Wybór narzędzi w porozumieniu z Klientem    9. Wstęp do tematyki Cloud    10. AWS w praktyce    Tworzenie konta    Zarządzanie rolami i kontami    Omówienie i wykorzystanie podstawowych usług AWS (ECS, VPS, S3, ELB, CloudWatch)  11. AWS część 2.    Omówienie dodatkowych usług (w porozumieniu z Klientem)  

Opinie uczestników