Język i platforma Java wciąż się rozwijają i podlegają modyfikacjom. Wersja 5 z roku 2004 była dużą rewolucją, która istotnie zmieniła sposób programowania w tym języku oraz wpłynęła na rozwój i wygodę użycia wielu technologii. Obecnie elementy języka w wersji 5 (typy generyczne, adnotacje) należy potraktować jako już dobrze znane i wrośnięte w język.
Jednak rozwój Javy nie zatrzymał się na wersji 5. Kolejne wersje przynosiły nowe możliwości, o których powinien wiedzieć każdy programista Java. W wersji 6 zmiany dotyczyły wyłącznie biblioteki standardowej (API), w wersji 7 pojawiły się nowe drobne, ale bardzo wygodne elementy języka, jak konstrukcje try-with-resources czy multi-catch. Jednak to wersja 8 Javy jest największą zmianą od 10 lat. Wprowadza zupełnie nową – dużo bardziej oszczędną – składnię do tworzenia anonimowych bloków kodu (tzw. wyrażenia lambda) i całe dostosowane do niej wsparcie w postaci gotowych interfejsów i klas narzędziowych. Ta grupa nowości znana jest pod nazwą "funkcyjności w Javie", choć warto mieć świadomość, że jest to inny mechanizm niż w prawdziwych językach programowania funkcyjnego, czy nawet w spokrewnionej z Javą Scali.
Można się spodziewać, że zastosowania nowych elementów języka i platformy Java staną się niedługo tak powszechne, jak już dzisiaj są zastosowania elementów wprowadzonych ponad 10 lat temu do Javy 5. Dlatego warto poznać je już dzisiaj i zacząć stosować w nowych projektach. To szkolenie prezentuje nowości języka i platformy Java SE. Obecnie są to elementy wprowadzone w wersjach 6, 7 i 8, z największym naciskiem na wersję 8.
Po zakończeniu szkolenia aktywny uczestnik:
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów Javy, którzy znają ten język w poprzednich wydaniach a chcieliby szybko i efektywnie poznać nowości tego języka i platformy SE, by móc zacząć je stosować w nowych projektach.
21 godzin (3 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.
Zobacz ciekawe zagadnienia poruszane na tym lub podobnych szkoleniach