Powrót do katalogu

Podaj maila aby obejrzeć webinar z Node.js

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o promocjach i produktach oferowanych Czytaj więcej przez Vavatech Sp z o.o. Zgodę możesz cofnąć w każdym czasie.
Zaproponuj własny termin
Postaramy się uruchomić nowy termin dla Ciebie
3 500 / 3 dni
Zgłoś chęć udziału

Języki programowania > Java

Szkolenie: TDD, Clean Code i Refaktoryzacja

Kod: [TDD]
Pobierz program

Wprowadzenie

Szkolenie realizowane jest w formie warsztatowo-wykładowej. Łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy. Prowadzone jest w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Szkolenie kładzie nacisk na pracę grupową i dyskusję między uczestnikami.

Cel szkolenia

Po zakończeniu szkolenia jego uczestnik nabędzie wiedzę na temat dobrych praktyk programistycznych oraz refaktoryzacji. Posiądzie umiejętność refaktoryzacji istniejących aplikacji, jak i tworzenia nowych w oparciu o testy jednostkowe. Będzie potrafił ulepszyć zarówno swój kod aplikacji, jak i kod innych programistów. Dzięki praktycznym ćwiczeniom będzie miał możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Wykonywane ćwiczenia zapewnią trwałe podniesienie umiejętności, dobrą zabawę oraz podział doświadczeń między uczestnikami. 

Po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił:
  • tworzyć aplikacje w oparciu o testy
  • tworzyć dobre testy jednostkowe
  • pisać czytelny i łatwy w utrzymaniu kod aplikacji
  • tworzyć kod o niższym koszcie utrzymania i rozbudowy
  • poprawiać istniejące aplikacje

Adresaci szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla osób mających doświadczenie w programowaniu i chcących poprawić swoje umiejętności tworzenia dobrych, czytelnych oraz łatwych w utrzymaniu aplikacji. Przeznaczone jest dla programistów JAVA i C#. Całość szkolenia prowadzona jest w języku JAVA, z wybranymi ćwiczeniami, które uczestnik może zdecydować się na realizację w języku C#. 

Wymagania wstępne:
Od uczestników szkolenia wymagana jest znajomość C# lub JAVA oraz środowiska Visual Studio, lub Eclipse/IDEA. Mile widziane jest również podstawowe doświadczenie w pracy z NUnit lub TestNG/JUnit. 


Czas i forma szkolenia

21 godzin (3 dni x 7 godzin), w tym wykłady i warsztaty praktyczne.

Plan szkolenia

 Clean code – jak pisać dobry kod
 Katalog refaktoryzacji
 Refaktoryzacja istniejącego kodu
 Programowanie sterowane testami

Co dalej? Zaawansowana refaktoryzacja (szkolenie drugiego poziomu). 

Opinie uczestników